אלוהים יציל אותי

פורסם ב20.3.20

שלום חברים יקרים, הסיפור לשבת היום הוא סיפור שמסתובב ברשת בגרסאות רבות. מתחתיו מתנות לשבת שמותאמת במיוחד לימים הטרופים האלה. שבת שלום! ורק בריאות!
היה היה כפר קטן ליד הנהר. האנשים חיו שם בשמחה והתפללו בכנסיית הכפר. פעם אחת, ירד גשם חזק מאוד והנהר התחיל לעלות על גדותיו ולהציף את הכפר. כל האנשים התחילו להתפנות מהבתים שלהם ולעבור למקום בטוח.אחד האנשים רץ לכנסיה להודיע לכומר. הוא אמר לו: “מי השטפון מגיעים לכפר, כולנו מתפנים למקום בטוח. בוא איתנו” הכומר ענה: “אני לא אתאיסט כמוכם. יש לי אמונה עמוקה. אני בוטח באלוהים שהוא יציל אותי. אני לא עוזב את הכנסיה”לא עבר זמן רב ומי השיטפון התחילו למלא את הכנסיה. הכומר טפס על השולחן. אחרי כמה דקות הגיע אדם עם סירה. הוא אמר לכומר: “אמרו לי שעדיין לא התפנית, באתי להציל אותך. בוא תכנס לסירה”. אבל הכומר שוב סרב לעזוב ואמר: ” אני איש אמונה, אני בוטח באלוהים שהוא יציל אותי. אני לא עוזב את הכנסיה”המים המשיכו לעלות. הכומר טפס אל גג הכנסיה. הוא התפלל לאלוהים שיציל אותו. אחרי זמן מה הגיע הליקופטר שהוריד סולם חבלים וקרא לכומר לעלות. אבל הכומר שוב סרב ואמר: “אני איש אמונה, אני בוטח באלוהים שהוא יציל אותי. אני לא עוזב את הכנסיה” וההליקופטר המשיך בדרכו לעזור לניצולים אחרים.בסופו של דבר, כשהכנסיה היתה מכוסה כמעט כולה במים, הכומר שבקושי החזיק את ראשו מעל המים התלונן: “אלוהים, אני עובד אותך כל חיי וגם היום לא איבדתי את האמונה. למה לא באת להציל אותי?” אלוהים ענה: “ניסיתי להציל אותך 3 פעמים. באתי בריצה להזמין אותך להתפנות כשהשטפון רק התחיל, אחר כך כשהמים עלו באתי עם סירה, ולבסוף באתי עם הליקופטר”…
המסר של הסיפור הזה בשבילי הוא שבמצבים של אתגר וקושי, אנחנו צריכים להיות אקטיביים ולא פסיביים, לעשות את המקסימום לעזור לעצמנו.בימים הטרופים האלה, כשיש לנו מעט מאוד שליטה על ההתרחשויות החיצוניות – האקטיביות קשורה בעיקר למצב הפנימי שלנו. האתגר העיקרי שלנו לדעתי, הוא למצוא דרכים להרגיע את התודעה והגוף, לשמור על מצב הרוח שלנו, על רמת האנרגיה שלנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *