צפוי חורף קר

פורסם ב13/12/19

שלום חברים יקרים, הסיפור שבחרתי לשלוח לכם היום הוא סיפור-בדיחה שמעלה חיוך על השפתיים. שלחתי אותו פעם לפני כשנתיים, מעניין מי יזכור… מתחתיו מתנה לשבת ומידע על הפעילויות הקרובות. שבת שלום!

היה זה סתיו והאינדיאנים בשמורה המרוחקת, שאלו את הצ’יף החדש שלהם האם החורף עומד להיות קר או מתון?

הואיל והצ’יף גדל בחברה המודרנית, ולא חונך על ברכי הסודות העתיקים, הוא לא יכול היה לומר מה עומד להיות מזג האוויר כשהביט בשמיים. בכל זאת, על כל צרה שלא תבוא, ענה לבני השבט כי החורף אכן עומד להיות קר, ושעל בני הכפר לאסוף עצים להסקה כדי להיות מוכנים.

כמו כן, בהיותו מנהיג מעשי, עלה במוחו רעיון. הוא הלך עד לתא הטלפון הקרוב, התקשר לשירות המטאורולוגי ושאל: “האם החורף הקרב עומד להיות קר?” “נראה כאילו חורף זה אכן עומד להיות קר למדי,” ענה החזאי מהשירות המטאורולוגי.

לפיכך חזר הצ’יף אל אנשיו והורה להם לאסוף כמות גדולה יותר של עצים, כדי להיות מוכנים.

שבוע מאוחר יותר, התקשר הצ’יף אל השירות המטאורולוגי בשנית ושאל: “האם זה עומד להיות חורף קר מאוד?” “כן, זה בהחלט עומד להיות חורף קר מאוד” ענה החזאי מהשירות המטאורולוגי.. הצ’יף הורה לאנשיו לאסוף כל פיסת עץ שיוכלו למצוא.

שבועיים מאוחר יותר, שוב התקשר הצ’יף לשירות המטאורולוגי: “האם אתם בטוחים לגמרי שהחורף עומד להיות קר מאוד?” שאל. “ללא ספק!” השיב החזאי “זה עומד להיות אחד החורפים הקרים ביותר בהיסטוריה!”

“באמת?!” התפלא הצ’יף, “איך אתם יכולים להיות כל כך בטוחים?” “כי האינדיאנים אוספים עצים כמו משוגעים…”

נזכרתי בסיפור הזה בגלל החורף שסוף סוף הגיע… וגם בגלל שחשבתי שבימים קשים אלה של הליכה למערכת בחירות נוספת וקיטוב בעם, בהם כולנו, מכל רחבי הקשת הפוליטית חווים דאגה עמוקה למדינה, לא יזיק לנו קצת לחייך…

הומור היא רק אחת הדרכים להתחבר לשמחה ורגשות חיוביים. איזה עוד דרכים יש? למה בכלל חשוב לחוש רגשות חיוביים, וכמה חיובי כדאי להיות? על כל השאלות האלה אני עונה בהדרכה החדשה “רגשות חיוביים: למה כמה ואיך”


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *