אל יאוש

נשלח ב-11/5/18

היה היה איש מבוגר, חסר אמצעים, שחי בבית קטנטן בקנטקי ובבעלותו מכונית ישנה וחבוטה. הוא התפרנס בדוחק מדמי הבטוח הלאומי. בגיל 65 החליט שדברים חייבים להשתנות. לכן חשב על מה שיש לו להציע. חברין תמיד שבחו את מתכון העוף שלו. הוא החליט שזו ההזדמנות שלו לעשות שינוי.

הוא עזב את קנטקי ונסע ברחבי ארצות הברית כדי לנסות ולמכור את המתכון שלו. הוא הציע אותו לבעלי מסעדות בתמורה לאחוזים קטנים מהמכירות. רוב בעלי המסעדות סרבו לו. הוא שמע “לא” שוב ושוב ושוב. רק אחרי שסרבו לו 1009 פעמים, שמע את ה”כן” הראשון.

עם ההצלחה הזו קולונל הרטלנד סנדרס שינה את הדרך בה אמריקאים אוכלים עוף. כך נולד המותג Kentucky Fried Chicken.

זה הסיפור שרץ באתרי אינטרנט של “סיפורים מעוררי השראה”. סביר להניח שהוא לא מדויק. מה שכן נכון (על סמך כתבה במדור הכלכלה ב YNET ) זה שסנדרס חיכה הרבה זמן להצלחה. הוא עבר מעבודה לעבודה, כולל הכנת אוכל ללקוחות רעבים שעצרו בתחנת הדלק שלו בקנטאקי.

כשהחליט לנסות להפוך את העוף שלו להצלחה ארצית, הוא חצה את ארה”ב במכונית, עם כלי הבישול ועשבי התיבול והתבלינים במושב האחורי, כדי להכין עוף למסעדנים ולעובדיהם.

לבסוף הגיע למסעדת ההמבורגרים המצליחה ביוטה בבעלות פיט הרמן. כמה ביסים הספיקו כדי לשכנע את הרמן. לא חלף זמן רב והמסעדה שלו הציעה ללקוחות את המאכל – קנטאקי פרייד צ’יקן.

זה היה באוגוסט 1952. קולונל הרטלנד סנדרס היה אז בן 62. . קנטאקי פרייד צ’יקן הפכה לאחד השמות הידועים בתחום המזון המהיר, ותמונתו של הקולונל – תואר כבוד שקיבל ממושל קנטאקי – הפכה לאחת הפנים המוכרות בעולם. הרשת התפתחה והגיעה ל-21 אלף מסעדות ברחבי העולם, עם מכירות של כ-10 מיליארד דולר לשנה.

הסיפור הזה על שתי גרסאותיו, מציע לנו לא להתיאש. לא משנה כמה פעמים נכשלנו, או בני כמה אנחנו. אם יש לנו חלום שאנחנו רוצים להגשים, בואו לא נוותר!


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.