אל תסתכל בקנקן אלא במה שבתוכו

נשלח ב-24/3/17

הייתי בחורה צעירה טובה מבית טוב, בחורים החלו להתעניין ולשאול אודותיי וההצעות היו רבות ומגוונות. כמובן שלא התלהבתי מכל הצעה, היו לי דרישות!

יום אחד הציעה לי חברה של אמא שלי בחור שלדבריה הוא בחור זהב! בחור טוב, חביב, חברותי, רגיש וחכם. היא אמרה שהוא כמוני, נפגש הרבה אך לא מצא עדיין את הבחורה המתאימה. הסכמתי לפגוש אותו ולראות במו עיני על מי מדובר.

קבענו במסעדה, הכל טוב ויפה, אך ברגע שראיתי אותו מתיישב מולי הבנתי למה הוא עדיין לא מצא את הבחורה המתאימה לו. הוא אמנם בחור רגיש, נבון, פיקח, משעשע, חביב, אדיב, בחור ממש מיוחד! התרשמתי שאכן מדובר בבחור טוב! אבל… הייתה לו צלקת נוראה על הפנים! צלקת ממש דוחה… שהתחילה מהעין והגיעה עד לסנטר…

פנים טובות ועדינות, ניכר שהוא היה בחור יפה… אבל הצלקת הורסת את הכל!

היה לי ברור שאין מצב, אני לא אפגש איתו עוד! אני לא יכולה להרשות לעצמי להיות בקשר זוגי עם בחור שיש לו פני צלקת, אחד כזה שאני אפילו לא מסוגלת להביט בו…

כשהפגישה הגיעה לסיומה, הוא שאל אותי בעדינות ואפילו עם קצת חשש: “אני לא יודע מה איתך, אבל אני ממש נהניתי בחברתך ואשמח להיפגש איתך שוב. מה את אומרת?” לא יכולתי לענות… לא יכולתי הוציא מילה מהפה… התביישתי, התחלתי להתפתל בכיסא, לא מצאתי את המילים הנכונות כדי להגיד שאני לא מעוניינת… השפלתי מבט ושתקתי…

הוא בחור כל כך רגיש, שאפילו לא האיץ בי. ניכר היה שהוא רגיל לתגובות כמו שלי.

הוא שאל שוב בעדינות בקול נעים: “אז מה תשובתך?” “אמממ… תראה…. ” התחלתי לגמגם “אתה בחור מצויין, בחור ממש טוב! ממש התרשמתי ממך… אבל…”

ברגע שאמרתי את המילה “אבל”, הוא קם מהכיסא, הסתובב והשפיל את מבטו. לאחר כמה שניות אמר בקול שבור: “אני יודע מה ה’אבל’ שלך אומר… ה’אבל’ הזה מה שגרם לשאר הבחורות לברוח…”

שתקתי, לא ידעתי מה להגיד! הוא הסתובב מעט, אמר לי: “שיהיה לך המשך לילה נעים ובהצלחה בכל!” והלך עצוב ומושפל.

אני מצידי, נשארתי לשבת עוד כמה דקות… בכיתי! הרגשתי רע מאוד! גם כעסתי! כעסתי על החברה של אמא שלי, חשבתי לעצמי : איך היא מעיזה בכלל להציע לי בחור מבלי להגיד לי שיש לו צלקת! איך היא העיזה בכלל לגרום לי לפגוע ולשבור בחור בצורה כזאת!

חזרתי הביתה ומיד טלפנתי אליה. היא ענתה ולפני שהספיקה להגיד לי “שלום” התחלתי לתקוף ולדבר ברצף, סיפרתי לה הכל! הסברתי לה כמה זה היה משפיל בשבילי ובשבילו.

אחרי שסיימתי לדבר ולפרק את כל התסכול שלי באוזניה, היא אמרה: “אני כל כך מבינה אותך וכל כך מצטערת לשמוע… תביני, הוא ביקש ממני בפירוש שלא להגיד שיש לו צלקת על מנת לנסות את מזלו. הרי אם הייתי מספרת לך שיש לו צלקת גדולה על הפנים לא היית מעוניינת לנסות ולהיפגש איתו…”

“ברור שלא הייתי נפגשת איתו!” אמרתי מיד. “טוב, אז אני מבינה שאת לא מעוניינת להיפגש איתו שוב…” היא אמרה “אבל אני חייבת לספר לך לפחות למה יש לו צלקת על הפנים.

כשהוא היה בן 12 הוא התארח בצימרים עם משפחתו בצפון הארץ, המקום היה עם נוף מדהים ועצים רבים והוא החליט לטייל ולהנות מהטבע. במהלך הטיול הוא ראה לפתע קבוצת נערים מציקים ומטרידים ילדה קטנה שהייתה בערך בת 9. הילדה הייתה נראית כל כך מבוהלת, היא עלתה על אחד העצים אבל הבחורים החלו לנענע את העץ על מנת לנסות להפיל אותה על הרצפה תוך כדי שהיא צורחת ובוכה.

מבלי לחשוב, רץ הילד וצעק להם ‘תפסיקו’! וניסה לסלק אותם באגרופים. אחד הנערים אמר לו: ‘לך מפה זה לא עניינך!’ אך הילד בשלו צועק ‘תפסיקו! תפסיקו!’ ובעט בהם.

זה הרגע שהבחורים עזבו את הילדה ופנו אל הילד, הם הרביצו לו חזק בלי רחמים. ואז תפס אחד הנערים קרש והרביץ לו עם הקרש. הבעיה שבקרש הזה היה נעוץ מסמר חד… וזה מה שהרס לו את הפנים וגרם לצלקת שעל פניו…

הוא סיפר לי שלא היה אכפת לו שהרביצו לו, העיקר שראה שהילדה הסתלקה וניצלה מאותם נערים. אז את מבינה, הוא באמת בחור טוב, פשוט המקרה הזה הרס לו את הפנים… הלו? הלו?? את שומעת אותי???”

לא עניתי, בכיתי! בכיתי כל כך שלא הצלחתי אפילו להשמיע קול… בקושי רב, עניתי בבכי: “אני רוצה לצאת איתו, אני מסכימה!”

“מה?! באמת?! את רצינית?!” היא הייתה בהלם!

“כן! אני רצינית, אני אשמח להיפגש איתו שוב” “מה גרם לך לשנות את דעתך?” היא שאלה “הצלקת!” עניתי בבכי

“הצלקת?! איך זה שפתאום הצלקת שלו גרמה לך לשנות את דעתך?”

“את טועה זאת לא הצלקת שלו, זאת הצלקת שלי! אני הייתי הילדה שהוא הציל!”

אתם מבינים, הבחור הזה הוא היה הילד שהציל אותי כשהייתי בת 9 מאותם נערים! אני זוכרת את זה טוב, איך הוא לא פחד ואפילו שלא הכיר אותי הסתכן בשבילי!

אני גם זוכרת שראיתי את הפנים שלו מלאות בדם… הרבה שנים תהיתי מה עלה בגורלו…

אני ממש מתרגשת לכתוב את הסיפור הזה! אני כותבת לכם כאישה נשואה לבעל מדהים, הבעל הכי טוב שיכולתי לבקש… הבעל ששומר עלי ושמר עלי עוד לפני שהכרנו! הוא נושא על פניו את הצלקת שלי.

סיפור שמסתובב ברשת בכמה גרסאות. את הגרסה שלפניכם שלחה לי שרון. תודה רבה שרון!


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *