אף אחד אינו מושלם

נשלח ב-18/5/18

בעל חנות תלה שלט מעל לדלת. “גורים למכירה”. שלטים כאלה מושכים ילדים קטנים. ובאמת הופיע ילד. “כמה עולים הגורים?” שאל. בעל החנות השיב, “ממאה שקלים עד מאתיים”

הילד הקטן הכניס את ידו לכיסו ושלף מטבעות. “יש לי חמישה שקלים” אמר. “האם אוכל להביט בהם בבקשה?” האיש חייך ושרק, ומבעד לחדר אחורי בחנות יצאה אישה אחת עם חמישה כדורי פרווה קטנים. גור אחד נשרך מאחור. מיד לקח הילד את הגור הזה, שצלע, ושאל, “מה קרה לו?”

בעל החנות הסביר שהוטרינר בדק את הגור וגילה שעצם הירך שלו פגועה וכי הוא יצלע תמיד. הילד הקטן התרגש. “אני רוצה לקנות את הגור הזה”. האיש אמר, “לא. אינך צריך לקנות את הגור הזה. אם אתה באמת רוצה אותו, אתן לך אותו במתנה.”

הילד הקטן התאכזב, הוא הביט בעיניו של המוכר, הצביע באצבעו ואמר, “אני לא רוצה שתתן לי אותו. הכלב הזה שווה בדיוק כמו כל האחרים. אשלם לך את מלוא המחיר. אתן לך עכשיו את הכסף שיש לי, ומדי חודש אוסיף לך עשרה שקלים עד שאשלם את מלוא תמורתו.”

בעל החנות אמר, “אתה לא צריך לקנות את הכלב הזה. הוא אף פעם לא יוכל לרוץ ולקפוץ ולשחק איתך כמו כל הגורים האחרים.”

הילד הרים את המכנס שלו וחשף רגל נכה מוחזקת בתומכות מתכת. הוא ענה ברכות: “גם אני לא יכול לרוץ. והגור הקטן זקוק למישהו שיבין אותו!”

לכל אחד מאתנו נכות כזו או אחרת, חוסר מושלמות כזו או אחרת. לפעמים זה בולט לעין כמו אצל הילד והגור, לפעמים לא. זה לא משנה. כמו הגור בסיפור, כולנו גם זקוקים למישהו שמכיר את הכאב שלנו, שיבין אותנו. וכמו הילד בסיפור, כולנו גם יכולים להיות אלה שיעניקו את ההבנה והקבלה הזו לאחרים

את הסיפור שלחה לי פנינה היקרה מחיפה. היא ספרה לי שהוא לקוח מהספר “מרק עוף לנפש”.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *