“דגלים לבנים בצמרת”

נשלח ב 14/10/16

היה היה בחור שבגיל 16 המציא איזו תוכנת מחשב, וקיבל עליה 10 מיליון דולר. העושר סחרר את ראשו, הוא עזב את הוריו שהיו אנשים פשוטים, והתייחס אליהם ממש בבוז, התחתן ונולד לו ילד. הוא התחבר עם חברים לא טובים, ותוך חמש שנים החברים הלא טובים סדרו אותו, והוא איבד את כל כספו.

בגיל 21 פוגש אותו יהודי חרדי, עורך דין במקצועו. הבחור ישן על ספסל, אין לו מה לאכול, אין לו מה ללבוש, הוא מלקט מתוך פחי אשפה, ומייסר את עצמו כיצד ישוב להוריו אחרי מה שעולל להם.

אומר לו היהודי: “כתוב להם מכתב, הסבר להם מה עבר עליך, בקש מהם סליחה, ותגיד שאתה רוצה לחזור אליהם”. הבחור באמת כתב להם מכתב, ואמר להם: “ביום שלישי בשעה 11 אני יוצא ברכבת לכיוון העיירה שבה אתם גרים. בשעה 5 הרכבת תגיע לעיירתכם. אם אתם מוכנים לסלוח לי ולראותי, בבקשה, תלו דגל לבן על עץ האקליפטוס שבחצר התחנה. אם לא אראה דגל לבן, אדע שאתם לא רוצים לראותי ואני אמשיך בדרכי, צ’רלס”.

הרכבת מתקרבת, והיהודי יושב ליד הבחור. אומר לו הבחור: “אני מאוד נרגש, ואני מרגיש שאני לא יכול להסתכל החוצה שמא לא אראה דגל לבן, אז בבקשה תסתכל אתה ותראה אם יש דגל לבן על עץ האקליפטוס”. הרכבת מאטה כשהיא מתקרבת לתחנה, היהודי מסתכל – ולא רואה שום עץ אקליפטוס. הוא שואל את עצמו לאן נעלם עץ אקליפטוס? מסכן הבחור…

ופתאום הוא רואה גבעה לבנה מלאה דגלים לבנים, כל עץ האקליפטוס היה מלא דגלים לבנים! והוא אומר בהתרגשות – ואוו, צ’רלס! וצ’רלס פוקח את עיניו, ולפני שהוא מתעשת נכנסים זוג הוריו לקרון, מחבקים אותו, מנשקים אותו, ואומרים לו, אנחנו בכלל לא כעסנו עליך, ואנחנו אוהבים אותך ואנחנו התגעגענו אליך, וחיכינו לרגע הזה…

מתברר שההורים שכרו חברה מיוחדת שתלתה אלפי דגלים על עץ האקליפטוס, כי הם חששו שמא הוא לא יראה את הדגל וימשיך בדרכו ויאבד להם לנצח, אז הם עשו מאמץ כל כך גדול כדי להראות לו כמה הם מחכים לו.

את הסיפור הזה שלחה לי חנה רוט שכתבה לי שמדובר בסיפור אמיתי שנכתב עי הרב קובי לוי ותומצת על ידה.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *