האושר שבנתינה

נשלח ב-16/6/17

קבוצה של 50 אנשים השתתפו בסמינר. המרצה דבר על אושר. כל אדם קבל בלון והתבקש לכתוב עליו את שמו בטוש. אז נאספו כל הבלונים והוכנסו לחדר אחר.

המשתתפים התבקשו להיכנס לחדר ולמצוא את הבלון הנושא את שמם תוך 5 דקות. מיד השתרר תוהו ובוהו. כל אחד חפש את הבלון שלו כאחוז תזזית, האנשים התנגשו זה בזה, דחפו זה את זה ואף אחד לא הצליח למצוא את הבלון שלו בסוף 5 הדקות.

המרצה עצר את המהומה ונתן הנחיות חדשות. עכשיו התבקשו המשתתפים לקחת בלון כלשהו באופן מקרי ולתת אותו לאדם ששמו רשום עליו. בתוך כמה דקות החזיק כל אחד את הבלון שלו בידו.

המרצה אמר: זה בדיוק מה שקורה בחיינו. כל אחד מחפש כאחוז תזזית אושר, בלי לדעת איפה הוא. האושר שלנו טמון באושר של אנשים אחרים. תנו להם אושר ותהיו מאושרים.

מחקרים חדשים מתחום ה”פסיכולוגיה החיובית” אכן מראים שנתינה לאחרים מגדילה אושר. לכן העיקרון ה-11 מתוך 12 העקרונות של שיטת “חדר כושר לאושר” לטיפוח הרגלי חשיבה ופעולה תומכי אושר הוא “נתינה וטוב לב”. בקורס הוידאו החינמי “איך יוצרים אושר” שהעליתי לרשת לתקופה מוגבלת אני מסבירה את הבסיס התאורטי לשיטת “חדר כושר לאושר” ומפרטת את כל 12 העקרונות.

מוזמנים באהבה לצפות. הנה הקישור:

http://daliaresnitzky.ravpage.co.il/osher.harshama?ref=fb2

את הסיפור לשבת היום מצאתי באתר סיפורים באנגלית שנקרא short stories. התרגום שלי.

 


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *