היהלום

נשלח 17/8/18

היו היה כייס מומחה שהחשיב את עצמו לגדול ביותר שאי פעם היה ויהיה. בשל המעמד הגבוה שהוא ייחס לעצמו, הכייס מעולם לא נגע בזהב או בכסף. תדמיתו בעיני עצמו הביאה אותו לגנוב אך ורק יהלומים. יום אחד הגיע הכייס לדלהי שבהודו והלך לשוק היהלומים שלקוחותיו העיקריים היו אילי ההון. הסתובב הכייס בין החנויות, מתחזה ללקוח, עד שמצא את הקורבן: איש עסקים מבוגר ומזוקן שרכש יהלום יקר בשווי 100 אלף דולר. הכייס הלך בעקבות איש העסקים ברחובות העיר עד לתחנת הרכבת, ושם רכש כרטיס לאותו תא בו התעתד לנסוע הקורבן.
איש העסקים המבוגר היה אדם פיקח, הוא כבר ראה את האיש הזה, שכנו לתא, בשוק היהלומים ובדוכן להזמנת כרטיסי הרכבת. חשדו התעורר, ולכן, כאשר הלילה ירד, הלך להחליף את בגדיו בשירותים ונזהר מאוד לשמור את היהלום במקום בטוח שמא ייגנב ממנו.
במשך אותו לילה ניסה איש העסקים להישאר ער אך לבסוף נרדם, ובשנייה שהדבר קרה החל הכייס לחפש אחר היהלום ברחבי התא ובחפציו של הסוחר.
הוא חיפש בתיקיו של איש העסקים ובבגדיו, אפילו באלה שבהם כבר ישן ואפילו בשירותים חיפש, ולא מצא דבר. הבוקר עלה, הרכבת הגיעה לתחנת היעד, והשניים יצאו מהקרון. הכייס המיואש והמאוכזב ניגש אל איש העסקים, הציג את עצמו, ואמר, “אני כייס שגונב רק יהלומים. זה מתחת לכבודי לגעת בכסף, בפרטי טכנולוגיה או אפילו בזהב. אתמול ראיתי אותך רוכש יהלום יקר ובמשך כל הלילה חיפשתי אחריו. אפילו בנעליים שלך ובתחתוניך חיפשתי, ולא מצאתי. ראיתי הרבה כסף, החזקתי את פנקס הצ’קים שלך ואפילו את שעון היוקרה שלך יכולתי לקחת, אך לבסוף לא גנבתי דבר. אמור לי בבקשה, עכשיו כשהתוודיתי על כוונותיי ודרכינו נפרדות, האם אתה מוכן לספר לי היכן החזקת את היהלום?”
השיב איש העסקים: “חשדתי בכך שאתה כייס מוכשר וערמומי, אבל גם אני כבר למוד ניסיון רב ואין זו הפעם האשונה שאני קונה יהלומים יקרי ערך. לכן, כשיצאת בלילה מהתא לכמה דקות, הכנסתי את היהלום שלי לכיס המעיל שלך. ידעתי שבכיסיך לא תחפש, אלא רק בכיסי. הבוקר כשהלכת לשירותים, שלפתי את היהלום מכיסך ובליבי הודיתי לך מקרב לב על ששמרת עליו בשבילי”.

חומר למחשבה: כמו הגנב אנחנו מחפשים את ה”יהלום” (פתרונות לבעיותינו) בחוץ בזמן שהוא נמצא אצלנו בכיס…

הסיפור היום נקרא “הכייס והיהלום” ומצאתי אותו באתר בא במייל.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *