הבמבוק הסיני

פורסם ב 30/9/16 לכבוד ראש השנה

היה היה אדם שמאוד רצה אושר הגשמה ושגשוג בחייו. הוא נרשם לקורס לשינוי וצמיחה והתחיל להבין שכל הקשיים שלו נובעים ממנו, מהרגלי החשיבה שלו, מההתנהגות שלו, והוא החליט להשתנות. לקראת השנה החדשה הוא לקח על עצמו החלטות חדשות. הוא החליט לחשוב אחרת ולפעול אחרת וקיווה שהאושר, ההגשמה והשגשוג שפילל להם יגיעו.

אבל לא כך היה. השנה כבר כמעט נגמרה, ראש השנה הבא מעבר לפינה, ושום דבר לא השתנה בחייו.

הייאוש החל מכרסם בליבו, עד שהחליט לפנות אל מורה חכם שגר בראש ההר. לאחר מסע של שלושה ימים ושלושה לילות הגיע האדם אל בקתתו של המורה. המורה ישב על כיסא צנוע שהיה מונח במרכז הבקתה ולימד את תלמידיו, ולאחר שהסתיים השיעור פנה אליו ידידנו וסיפר לו על לבטיו וספקותיו. המורה הקשיב בחיוך ואמר, אני אספר לך על הבמבוק הסיני.

הבמבוק הסיני הוא עץ שגדל לגובה רב מאוד. אבל הדרך שבה זה קורה, היא דרך מיוחדת. כשאתה שותל שתיל של במבוק זעיר, אתה דואג לו לאור שמש, דשן ומים בשפע. ושום דבר לא קורה. לא בשנה הראשונה, ולא בשנייה, ולא בשלישית, ולא ברביעית. אבל אם אתה ממשיך לדאוג לשתיל שלך לאור שמש, דשן ומים, בשנה החמישית, בבת אחת כמו במעשה קסמים, השתיל מזנק לשמים! גדל וגדל וגדל, הוא אפילו עשוי לעתים לצמוח במטר שלם ביום!… במשך שישה שבועות הוא צומח לגובה של שלושים מטרים.

במשך 4 שנים, כשנדמה היה שלא קורה שום דבר, התפתחה מתחת לאדמה רשת מסועפת וחזקה של שורשים המסוגלת לתמוך בצמיחתו המתפרצת של הבמבוק בשנה החמישית.

יש אנשים שגדלים כמו הבמבוק, המשיך המורה החכם, לאורך תקופה ארוכה הם משקיעים מאמץ בתהליכי צמיחה, ונראה ששום דבר לא משתנה, אבל אסור להאמין לכך. מתחת לפני השטח מתרחשים שינויים משמעותיים שיאפשרו צמיחה מהירה בהמשך. אל לך להתייאש בני היקר, המשך לטפח את שורשי השינוי ובסופו של דבר תפרוץ גם אתה ותגיע לגבהים עצומים.

את הסיפור הזה פרסמתי כבר ביולי 2015. הנה הוא שוב בוורסיה שמתאימה לראש השנה. תודה לשולמית שהזכירה לי אותו.

חומר למחשבה : הסיפור הזה עודד אותי להמשיך בתקופות בהן היה נראה שכל ההשקעה שלי לא מביאה לשום תוצאות – והוא מוקדש באהבה לכל גנני הבמבוק באשר הם. מאחלת לכולנו להמשיך לטפח את שרשי השינוי גם בשנה החדשה. התוצאות יגיעו, הן חייבות להגיע! שנה טובה!


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *