התמודדות עם קשיים

נשלח ב 15/1/16

“קשה לי, אבא”, התלונן בנו של הטבח, וביקש את עזרתו בהתמודדות עם אתגרי החיים. הטבח אחז בכתפו והוביל אותו בשתיקה אל המטבח הגדול. הוא לקח שלושה סירים מילא אותם במים והדליק את האש.

“הבט בני”, אמר הטבח וניגש אל הארון. בסיר הראשון הוא הכניס תפוחי אדמה. בסיר השני הניח ביצים. ובשלישי שפך פולי קפה שחורים וריחניים.

הסירים העלו אדים, המים רתחו ובעבעו, והטבח ניגש אל הכיריים הנמיך את האש, “עוד קצת סבלנות בני, ונוכל לראות את התוצאות”.

המים המשיכו לרתוח, וריח עז של קפה מבושל מילא את חלל המטבח. הטבח ניגש אל הסירים, הוציא תפוח אדמה מתוך הסיר הגדול והניח בצלחת. סינן מתוך המים ביצה אחת והניח אותה בקערה קטנה. אחר כך לקח מצקת ויצק מעט קפה ריחני מתוך הסיר החם אל כוס זכוכית שקופה.

“מה אתה רואה, בני?”, שאל הטבח.

התקרב הבן אל שולחן המטבח, מישש את תפוח האדמה החם וגילה שהוא רך ונימוח. הביצה היתה קשה. הוא קילף אותה והיא עדיין הייתה קשה. הקפה היה ריחני, וטעמו היה חזק ומשובח.

“התבונן בני, את כולם הכנסנו למים, כולם היו בתוך הסיר, כולם התבשלו על אותה הלהבה, כולם עברו בדיוק את אותו תהליך, ובכל זאת: תפוח האדמה שהיה קשה וחזק, שינה את טבעו והנה הוא לפניך רך ונימוח. הביצה שהייתה רכה ונוזלית מתחת לקליפה, הפכה לקשה ומוצקה – ואילו פולי הקפה הוציאו מתוך עצמם טעם חזק ומדהים ושינו את המים עצמם.”

הבן הנהן בראשו, מאשר את אבחנותיו של אביו.

“ועכשיו תגיד לי, בני, עם מי מהם אתה מזדהה? מי מהם דומה לך בהתמודדות עם קשיים, בעמידה מול אתגרי החיים? האם אתה כמו תפוח אדמה שנראה חזק וקשוח, אך מאבד את תכונותיו החזקות כשהוא מתמודד עם תנאים קשים? אולי אתה כמו הביצה, בעל אופי רך וחלש, אך מתחזק ומתחשל כשבאים קשיים ומצבים מאתגרים? או שמא אתה יותר טוב מכל אלה, ואתה כמו פולי הקפה שיודעים לנצל את המצב הקשה ולקדם אותו למשהו חדש טוב בהרבה מהמצב הקודם? אז מה אתה בני? או יותר נכון, מה אתה בוחר להיות?”


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *