טיפול יתר ?!

נשלח ב-26/1/18

פעם אחת, היו שני שכנים שחיו זה ליד זה. אחד מהם היה מורה להיסטוריה והשני סוכן ביטוח. שניהם טפחו גינה ליד הבית. סוכן הביטוח טפל בצמחים שלו בתשומת לב רבה ונתן להם מים בשפע. המורה לעומת זאת, נתן הרבה פחות מים והרבה פחות תשומת לב לצמחים שלו. הצמחים של המורה היו פשוטים אבל נראו טוב. הצמחים של סוכן הביטוח היו הרבה יותר מלאים וירוקים.

לילה אחד התחוללה סופה. ירד גשם כבד ונשבה רוח חזקה. בבקר יצאו שני השכנים לבחון את הנזק לגינות שלהם. סוכן הביטוח ראה שהצמחים שלו נעקרו מהאדמה והיו הרוסים לחלוטין. אבל הצמחים של המורה עמדו זקופים ללא נזק.

סוכן הבטוח ניגש אל המורה ושאל: “שנינו גידלנו אותם צמחים, אני טיפלתי בצמחים שלי טוב ממך, ונתתי להם יותר מים. ועדיין הצמחים שלי נעקרו בסופה ושלך לא. איך זה יתכן?”

המורה חייך ואמר: “אתה נתת לצמחים שלך יותר מים ותשומת לב. אבל בגלל זה הם לא היו צריכים לעבוד בשביל עצמם. עשית להם חיים קלים. אני נתתי לצמחים שלי כמות מוגבלת של מים ולכן השורשים שלהם העמיקו באדמה בחיפוש אחר עוד מים. השורשים של הצמחים שלי עמוקים יותר ולכן הם שרדו בסופה”

חומר למחשבה: האם יש מישהו בחיים שלנו שאנחנו מטפלים בו יותר מדי וכך מונעים ממנו להתפתח ולהתחזק?

מאז שהתחלתי לחפש בשבילכם סיפורי גשם, תפילותינו נענות וגשמי הברכה מגיעים. איזה יופי!. אז אני ממשיכה בסיפור גשם נוסף שמצאתי כאן :

 https://www.moralstories.org/keeping-roots-stronger/

התרגום שלי.

 


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *