כוחן של מחשבות

נשלח ב-27/4/18

איש אחד נסע עם מכוניתו באזור כפרי, איבד שליטה על הרכב, התהפך ונפל לתעלה שלצד הכביש. הוא אמנם יצא ללא פגע, אך המכונית נשארה תקועה בתעלה.

הלך האיש לחפש עזרה והגיע לבית של חקלאי מקומי. החקלאי הסכים מיד לעזור לו, ואמר שזאת עבודה טובה ומתאימה עבור וובסטר הפרד שלו. “הוא יוציא לך את המכונית מיד,” אמר.

החקלאי לקח את הפרד, צעד איתו לעבר המכונית וחיבר אליו רצועות משיכה. או אז, החל החקלאי בקריאות עידוד: “ראלף משוך, סאנדר משוך, וובסטר משוך, טד משוך”… ואכן וובסטר משך והוציא את המכונית מהתעלה.

בעל המכונית היה המום מהכוח של הפרד ושאל את החקלאי: “אמור לי בבקשה, וובסטר הפרד שלך ממש תותח! אבל אני לא מבין, הוא הרי היה לבד, אז למה אמרת וצעקת סתם שמות של עוד פרדים?”

החקלאי חייך ואמר: “תקשיב חבר, וובסטר עיוור כבר שנים רבות. אם הוא היה קולט שהוא לבד, הוא לא היה חושב שהוא יכול למשוך את מכוניתך מהתעלה, והיה מראש נותן ‘חצי עבודה’. ככה כשהוא היה בטוח שהוא חלק מצוות של פרדים, הוא הבין שעליו לתת את חלקו הכי טוב והכי עוצמתי שהוא יכול.”

חומר למחשבה: לא רק אצל וובסטר, אצל כולנו יש למחשבות כוח בלתי רגיל והן בעצם אחראיות להצלחה ו/או לכישלון שלנו, בכל תחום בחיינו.

את הסיפור מצאתי בפייסבוק ואיני יודעת מה מקורו.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *