לא להרים ידיים

נשלח ב-9/2/19

סיפורו של אדם שבזמן הבהלה לזהב בארצות הברית, יצא מערבה לחפור באדמה ולהתעשר. הוא רכש זיכיון על חלקת אדמה והחל לחפור בה. אחרי שבועות של עבודה מפרכת הוא הצליח לגלות את העפרות הנוצצות. מאחר והיה זקוק למכונות שיסייעו לו להעלות את העפרות על פני הקרקע, הוא הפסיק את העבודה וכיסה את פני המכרה על מנת שלא יגלו את האוצר שחשף.

הוא שב לביתו שבמרילנד, סיפר לבני משפחתו ומספר שכנים על מה שמצא ויחד הם גייסו כסף לרכישת המכונות הנדרשות. הם חזרו אל האתר על מנת להמשיך לעבוד במכרה.

הקרונית הראשונה שנכרתה נשלחה להתכה של הזהב ומהתוצאות התברר שהיה זה מן המכרות העשירים ביותר בקולוראדו. הכורה חשב שאם ימצא עוד קרונות זהב כאלו, הוא יכסה מהר מאוד את החובות ואז יגיע הכסף הגדול. הוא המשיך לקדוח באדמה על מנת

להמשיך ולכרות את הזהב, אך לתדהמתו עורק הזהב נעלם.

הוא המשיך לקדוח מספר פעמים נוספות, אך לא הצליח למצוא את עורק הזהב. הוא ויתר, מכר את המכונות לסוחר גרוטאות תמורת כמה דולרים וחזר הביתה ברכבת.

סוחר הגרוטאות החליט להזמין מהנדס מכרות, על מנת לבדוק את טיבו של המכרה. המהנדס אמר שהמכרה הוא מכרה קטוע ועל פי חישוביו אם היו ממשיכים לחפור עוד מטר אחד הם היו מוצאים את המשכו של עורק הזהב, וזה בדיוק מה שקרה:

סוחר הגרוטאות גרף מיליוני דולרים מן המכרה, משום שהזמין מומחה וקיבל חוות דעת בטרם נכנע.

לספור הזה יש שני מסרים, הראשון אם משהו חשוב לך אל תוותר!

השני: אל תנסה לעשות הכל לבד. התייעץ במומחים!

הסיפור לשבת הפעם הוא סיפור שמסתובב באינטרנט והוא לקוח מהספר הותיק “חשוב והתעשר” של נפוליאון

היל.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *