מדוע מת הפרפר

נשלח ב-27/3/16

הסיפור הזה מסתובב באינטרנט. בחלק מהמקומות כתוב שזה סיפור עם הודי, ובמקומות אחרים כתוב שהנרי מילר חיבר אותו. כך או כך, תהנו!

זהו ספור אודות ילד קטן בהודו שהלך לבקר גורו. הגורו ישב והתבונן במשהו שהחזיק בידו. הילד ניגש והסתכל גם הוא, אלא שהוא לא בדיוק הבין מהו הדבר שבידי הזקן ושאל את הגורו: ´מה זה?´, ´זהו גולם´ השיב הגורו. ´בתוך הגולם נמצא פרפר, בקרוב הגולם יבקע והפרפר יצא´. ´האם אני אוכל לקבל אותו?´ שאל הילד? ´כן´ השיב הגורו´ אבל עליך להבטיח לי שכאשר הגולם יבקע והפרפר יתחיל לצאת ויכה בכנפיו כדי להשתחרר מהקליפה אתה לא תעזור לו חלילה . חלילה לך לסייע לפרפר לצאת כך שתשבור את קליפת הגולם. עליך להניח לו לעשות זאת בעצמו´.

הילד הבטיח. לקח את הגולם והלך לביתו. בבית ישב והמשיך להתבונן בגולם. לאחר משך זמן ארוך ראה שמתחילה תנועה. הגולם נע וכאילו רעד. והנה בקע בקצהו. בפנים היה פרפר עדין ויפה שניסה להיחלץ מתוך קליפת הגולם תוך שהוא מכה בכנפיו כנגד הגולם. התנועות שלו היו חלשות ולא נראה שכוח הכנפיים הללו יוכל לבצע את המלאכה הזו.

הילד הקטן רצה נואשות לעזור לפרפר הסובל להיחלץ ולעוף. כשלא יכל לשאת עוד את המתח הפר את הוראת הגורו. הילד הסיט את שני חצאי קליפת הגולם לצדדים ועזר לפרפר להיחלץ. משיצא הפרפר החל לעוף באוויר אך לפתע נפל מטה אל האדמה ונשאר שוכב ללא תנועה. הילד הרים את הפרפר בזהירות וראה שהפרפר מת.

שטוף דמעות הלך הילד לביתו של הגורו והראה לו את הפרפר המת שבידו. ´אתה רואה, ילד´ אמר הגורו ´מהרת לשבור לו את קליפת הגולם, האין זאת?´. ´כן´ אמר הילד ´זאת עשיתי´. והגורו אמר: ´אינך מבין, לא יכולת לדעת מה עוללת. כאשר הפרפר מתחיל לצאת מהגולם הדרך היחידה שבה הוא יכול לחזק את כנפיו היא בכך שהוא מכה בהם לעבר הקליפה ומכה שוב ושוב. אז הוא מצמיח ומחזק את שרירי הכנפיים שלו. כאשר אתה עשית זאת במקומו, מנעת ממנו לגדול ולפתח שרירי כנפיים. זו הסיבה שהפרפר נפל לאדמה ומת´.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *