משאלות לב…

נשלח ב-10/3/17

אדם נכנס למסעדה כשלצידו יען בוגר. הוא מתיישב ומלצרית ניגשת אליו לקבל הזמנה. אני רוצה המבורגר, צ´יפס וקולה, אומר האיש ופונה ליען: מה בשבילך? אני אקח אותו דבר, אומר היען. כעבור זמן מה מביאה להם המלצרית את המנות ואומרת: זה יעלה 66 שקלים וארבעים אגורות. האיש מכניס יד לכיסו ומושיט לה את הסכום המדויק.

למחרת שוב נכנסים האיש והיען למסעדה והאיש אומר: אני רוצה המבורגר, צ´יפס וקולה. היען אומר: בשבילי אותו דבר. ושוב, בעת התשלום האיש מכניס יד לכיסו ושולף משם את הסכום המדויק. העניין הופך לשגרה, עד שערב אחד נכנסים השניים למסעדה. כרגיל? שואלת המלצרית. לא, אומר האיש. היום יום שישי. לכן אבקש סטייק, תפוח אדמה אפוי וסלט. אותו דבר בשבילי, אומר היען. כעבור זמן מה חוזרת המלצרית עם המנות ועם החשבון 186 שקלים ושבעים אגורות. שוב שולח האיש יד לכיסו ושולף את הסכום המדויק.

המלצרית לא יכולה להתאפק יותר. סליחה, אדוני, איך אתה מצליח תמיד להוציא את הסכום המדויק? ובכן, משיב האיש, לפני מספר שנים מצאתי מנורה עתיקה. שפשפתי אותה והופיע שד שהציע לי 2 משאלות. המשאלה הראשונה שלי הייתה שבכל פעם שאצטרך לשלם עבור דבר מה – רק אכניס את היד לכיסי והסכום המתאים יהיה שם.

זה מבריק! התלהבה המלצרית. רב האנשים היו מבקשים מיליון דולר או משהו כזה. אבל אתה תמיד תהיה עשיר מספיק לכל מה שתרצה כל ימי חייך! נכון, מדויק, אמר האיש, אם זה קרטון חלב ואם זה רולס רויס- הסכום הנדרש תמיד יהיה שם.

רק עוד דבר אחד, ביקשה המלצרית. מה העניין עם היען? האיש נאנח והסביר: המשאלה השנייה שלי הייתה פרגית גבוהה עם רגליים ארוכות שתמיד תסכים לכל מה שאומר…

הסיפור לשבת היום לכבוד פורים, הוא סיפור-בדיחה. מקווה שיצחיק אתכם…


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.