משמעות החיים ומטרותיהם

נשלח ב-12/5/17

לפני כמה שנים נפטר איש עסקים מצליח שהיה ידוע בעושרו הרב, כמו גם בגמילות החסד שלו ובתרומותיו למי שנזקק.

עוד כששכב על ערש דווי הפקיד ביד ילדיו שתי מעטפות סגורות וציווה לפתוח אותן אחרי מותו. כשנפטר הם גילו שעל הראשונה כתוב ‘לפתוח בעת ההלוויה’ ועל השנייה ‘לפתוח בתום השבעה’.

בעת ההלוויה נפתחה הראשונה והתברר שכתובות בה בסך הכול שש מילים: “אני מבקש לקבור אותי עם גרביים”.

הבנים רצו למלא את בקשתו האחרונה של אביהם, אך החברא קדישא התעקשו שלפי ההלכה לא קוברים אדם עם גרביים. כל תחינותיהם, צעקותיהם ואיומיהם לא הועילו והאב נקבר בלי גרביים.

כולם ציפו בקוצר רוח לסוף השבעה כדי לגלות את סודה של המעטפה השניה. כל בני המשפחה והחברים התכנסו והבן הבכור נטל לידיו את המעטפה בידים רועדות ופתח אותה. על הדף שבפנים היו כתובות המילים הבאות:

“בני היקרים, אני יודע שקברתם אותי בלי גרביים. עכשיו גם אתם יודעים שלא משנה כמה כסף ורכוש יש לכם בעולם, כשאתם עוזבים אותו לא תוכלו לקחת איתכם אפילו זוג גרביים״.

חומר למחשבה: רבים מאיתנו ממוקדים בהשגת רכוש, כסף והצלחה. אבל יום אחד כל אחד מאיתנו יעזוב את העולם הזה – וכשזה יקרה, לא נוכל לקחת איתנו אפילו זוג גרביים… המודעות לזה גורמת לנו לשאול שאלות לא פשוטות על משמעות החיים ומטרותיהם.

סיפור שמסתובב ברשת בכמה גרסאות.

לכל מי שרוצה להתבונן באומץ על השאלות הלא פשוטות האלה ואולי לחשב מסלול מחדש, אני ממליצה בחום על סדרת הסרטונים “מפת הדרכים לחיי ההגשמה שלך” שיצר הקולגה שלי שמוליק שמואל.
לצפייה   כאן


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *