תיקון עולם

פורסם ב 25/10/19

שלום חברים יקרים, הסיפור שבחרתי לשלוח לכם היום הוא סיפור שאני מאוד אוהבת שמסתובב ברשת ואיני יודעת מה מקורו. שבת שלום ואחרי החגים שמח!

מדען אחד ישב ועבד, אך בנו בן השבע נסה למשוך את תשומת ליבו שוב ושוב. המדען, עצבני בגלל ההפרעה, ניסה לבקש מבנו שילך לשחק במקום אחר, אך כשראה שזה לא הולך, חיפש משהו שיוכל להעסיק את הילד.

הוא תלש מאיזו חוברת דף עם מפת העולם, גזר אותה לחתיכות קטנות, ונתן לילד יחד עם גליל נייר דבק. ´אתה אוהב פאזלים´ הוא אמר, ´קח את העולם המפורק ונראה אם אתה יכול לתקנו בכוחות עצמך´.

המדען חשב שייקח לילד זמן רב עד שיצליח להרכיב את המפה, אבל לא עבר זמן רב והוא שומע את קולו של הבן קורא לו ´אבא, סיימתי, הצלחתי להרכיב הכול´.

המדען התקשה להאמין: ´זה לא ייתכן שבגיל שבע יוכל הילד להרכיב מחדש מפת עולם שמימיו לא ראה´ אבל הוא הניח את רשימותיו וניגש לבנו, כשהוא משוכנע שהוא הולך לראות עבודת הדבקה לא רצינית. להפתעתו, המפה הייתה מושלמת וכל החתיכות היו במקומן.

´איך עשית את זה?´ שאל המדען את בנו ´הרי לא ידעת איך נראה העולם?´´אבא´, ענה הילד, ´אני באמת לא ידעתי איך נראה העולם, אבל כאשר תלשת את הדף מהחוברת, ראיתי שבצידו השני יש תמונה של אדם. כשנתת לי לתקן את העולם, ניסיתי אבל לא הצלחתי. אז הפכתי את כל החתיכות והתחלתי לתקן את האדם. כשהצלחתי לתקן את האדם, הפכתי את הדף וראיתי שהצלחתי לתקן גם את העולם´.

יש כל כך הרבה דברים בעולם החיצוני שלא מוצאים חן בעינינו, בעיקר התנהגויות של אנשים אחרים, ואנחנו נוטים להשקיע הרבה מאמץ בלנסות לתקן אותם. בדרך כלל ללא הצלחה…

אבל בדיוק כמו בסיפור, אם נשקיע את המאמץ בפנים, בתיקון וריפוי של עצמנו, באורח פלא, גם תמונה העולם החיצוני שלנו תשתנה לטובה.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *