הצ’ק מרוקפלר

נשלח ב 20/5/16

מספרים על מנהל של עסק גדול שנכנס לחובות, הנושים סגרו עליו. הספקים דרשו תשלום. יום אחד הוא ישב על ספסל בפארק, חושב אם יש משהו שיכול להציל את חברתו מפשיטת רגל. מה הוא יכול לעשות…

על הספסל הוא פגש איש זקן שהקשיב לסיפורו. אמר הזקן למנהל: “אני מאמין שאני יכול לעזור לך.” הוא הוציא פנקס צ’קים, מילא אותו ודחף אותו לתוך ידיו באומרו: “קח את הכסף הזה. תפגוש אותי פה בעוד שנה מהיום ובדיוק באותה שעה. אתה יכול להחזיר לי את הסכום הזה בהזדמנות זאת“. הוא פנה ונעלם באותה מהירות שבה הוא הופיע.

המנהל ראה בתוך ידו צ’ק על סך 500,000 דולר. על החתום היה: ג’ון רוקפלר. רוקפלר היה אחד האנשים העשירים ביותר בעולם. “אני יכול למחוק את כל חובותי הכספיים מיידית!” הוא הבין.

אך, במקום זאת, המנהל החליט לשמור את הצ’ק בכספת. הידיעה בלבד שהצ’ק נמצא שם יכולה לתת לו כוח לחשוב על פתרון, ובכך להציל את העסק שלו, הוא חשב. וכך, עם אופטימיות מחודשת הוא נשא ונתן עם הנושים והספקים, וקיבל הארכות משמעותיות בתנאי התשלום. הוא גם קיבל הצעות עסקיות יותר טובות. הוא סגר כמה עסקאות גדולות. בתוך חודשים ספורים הוא החזיר את כל חובותיו ואף התחיל להרוויח כסף.

בדיוק לאחר שנה הוא חזר לפארק עם הצ’ק. בשעה שנקבעה הופיע האיש הזקן. אך, בדיוק ברגע שהמנהל רצה להחזיר לו את הצ’ק ולחלוק עמו את סיפור הצלחתו, באה אליהם בריצה אחות בית חולים, ומשכה את האיש הזקן. “אני שמחה שתפסתי אותו” היא קראה. “אני מקווה שהוא לא הטריד אותך. הוא תמיד בורח מבית ההבראה ומספר לאנשים שהוא ג’ון רוקפלר“. ואז, בהחזיקה בזרועו, הובילה את האיש הזקן לעבר בית ההבראה.

המנהל ההמום עמד שם, נדהם. כל השנה הוא עמל, סגר עסקאות, קנה, מכר, בהיותו משוכנע שהיה לו חצי מיליון דולר כגיבוי. לפתע הוא הבין שזה לא הכסף – אמיתי או דימיוני – שהפך את עולמו מקצה לקצה. זה היה הביטחון העצמי שגילה בתוכו שנתן לו כוח ואמונה להשיג כל דבר שדימיין לעצמו.

 


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *